Van de Antwerpse Ring naar de herfst
Versmalde rijstroken, kortere dagen, natte bladeren en de eerste vorst. Zo bereidt u uw chauffeurs en voertuigen voor op het najaar.
Wie de voorbije week over de Antwerpse Ring reed, heeft het gemerkt: sinds 26 september rijdt al het verkeer richting Nederland tussen Antwerpen-Oost en de AFAS Dome over de Bypass, de tijdelijke snelweg naast de Ring, met drie versmalde rijstroken aan 70 km/u. Intussen is de afbraak van het viaduct van Merksem gestart en in het weekend van 28 en 29 november volgt de volgende grote omschakeling, wanneer ook het noordelijke deel van de Bypass opengaat voor het verkeer richting Gent. Rond dat weekend wordt ernstige hinder verwacht tussen Merksem en Deurne en op de aanlooproutes. Reken de komende maanden dus op langere reistijden rond Antwerpen en brief uw chauffeurs over de nieuwe wegsituatie en het snelheidsregime op de Bypass.
Maar de Ring is maar één stuk van het verhaal. Overal in het land verandert de weg de komende weken van karakter: de dagen worden korter, de zon staat laag, het wegdek is vaker nat en de bladeren vallen. Voor een vrachtwagen of bestelwagen, die zwaarder is en langer nodig heeft om te stoppen, weegt dat zwaarder door dan voor een personenwagen. Een paar punten om nu met uw chauffeurs te overlopen.